Porady Budowlane

Budowa własnego domu

0

Budowa własnego domu to trudny i długotrwały proces. Niezwykle ważna w czasie budowy domu będzie zdolność planowania oraz umiejętność dążenia do celu.

Aby zbudować własny dom, musimy pokonać trzy najważniejsze etapy. W każdym z nich ważna jest dobra organizacja pracy, przygotowanie i konsekwencja. Najczęściej sama myśl o własnym domu jest w stanie nas dostatecznie zmobilizować, aby z powodzeniem zrealizować taką inwestycję.

5

Wybór projektu i pozwolenie na budowę

Pierwszym najważniejszym etapem będzie wybór projektu, według którego zostanie wzniesiony nasz dom. Ten musi uwzględniać nie tylko nasze upodobania oraz oczekiwania, ale również nasze możliwości finansowe. Większość osób decyduje się na skorzystanie z gotowych projektów. Takie rozwiązanie zdecydowanie ogranicza koszty związane z jego pozyskaniem. Po dokonaniu ostatecznego wyboru możemy wystąpić o pozwolenie na budowę.

Przygotowanie placu i roboty ziemne

Uzyskanie pozwolenia na budowę, umożliwi nam rozpoczęcie prac ziemnych. Pierwszymi zadaniami będzie przygotowane placu, wzniesienie ogrodzenia i ewentualne zabezpieczenie niektórych części działki. Wówczas do pracy powinien wkroczyć geodeta, którego zadaniem będzie wyznaczenie miejsca, w którym powstanie nowo budowany dom.

Gdy te zadania zostaną wykonane, przyjdzie czas na roboty ziemne. Do nich zaliczamy budowę fundamentów oraz ewentualnego podpiwniczenia.

Stan surowy otwarty

To etap, na którym powstaną ściany oraz zadaszenie. Na swoich miejscach zostaną umieszczone okna oraz drzwi. Technologia wykorzystana w czasie prowadzenia tych prac będzie ściśle związana z projektem, według którego postanowiliśmy wznosić nasz dom.

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium