Porady Budowlane

Budownictwo – od czego zacząć

1

Każdy projekt i sam budynek powstaje z jakiejś konkretnej potrzeby lub w przypadku budownictwa mieszkalnego czy rekreacyjnego z marzeń. To w naszej głowie rodzi się pierwsza niezbędna rzecz, jaka jest potrzebna do wzniesienia każdej budowli.

Jednak droga od pomysłu do realizacji projektu jest daleka i kręta, trzeba spełnić wiele warunków, aby móc cieszyć się dobrym, i odpowiednim dla naszych celów budynkiem.

Budownictwo – od czego zacząć, podstawową kwestią jest odpowiednie przeanalizowanie togo, jaki budynek jest nam potrzeby, jakie musi spełniać funkcje, jaka jest najlepsza dla niego lokalizacja.

W zależności od tego, jakie budynek ma spełniać funkcje i jaką działalność zamierzamy w nim prowadzić, te parametry będą się różniły. Inne właściwości będzie musiał mieć budynek przeznaczony na powierzchnie magazynowe, inne wymagania będzie musiał spełniać budynek pełniący funkcję hali produkcyjnej a jeszcze inne usługowej.

zdjęcia 119

W przypadku hali magazynowej ważnym atutem lokalizacji na pewno będzie bliskość drogi ekspresowej lub autostrady, tak by nasz i naszych klientów pojazdy mogły bez większych utrudnień dostać się na miejsce.

W przypadku hal produkcyjnych bliskość drogi i łatwość dojazdu ma znaczenie, jednak już nie tak kluczowe, czasami ważniejszy może być fakt niewielkiej odległości do dużego miasta, w którym to będziemy poszukiwali pracowników.

Natomiast w przypadku punktu usługowego, kluczowym elementem będzie właśnie fakt położenia działki w mieście lub bezpośrednio na jego obrzeżach.

Lokalizacja budynku jest jedną z najistotniejszych kwestii, jakie musimy rozpatrzyć już na samym początku, zanim zaczniemy załatwiać pozwolenia czy projekty budynku.

Od lokalizacji często może zależeć opłacalność naszej działalności i jej konkurencyjność.

Budownictwo – od czego zacząć ? Od wyboru odpowiedniej lokalizacji !

Related Posts

1 Comment

  1. Żelisław 10 listopada 2016 at 04:44 -  Odpowiedz

    Ciekawe, jednakże ogólnie to znam ciekawsze nowości.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium