Pozostałe

Dla utrzymania bezpieczeństwa

1

Maszyny wykorzystywane w górnictwie narażone są na niesamowite obciążenia przez to bardzo często ulegają uszkodzeniu. Jeśli będą to maszyny, które odpowiedzialne są za badania poziomu metanu i innych gazów w kopalni to będzie problem dla górników, którzy pracują na dole. Dla utrzymania bezpieczeństwa potrzebne są badania akredytacja, bo tylko wtedy daje się te wszystkie wady w porę wykryć.

Firmy, które zajmują się analizą wprowadzają badania niszczące wykorzystywane głównie w spawalnictwie. Materiał podaje się wtedy próbą wytrzymałości na zginanie, rozciąganie i łamanie. Badanie te pozwalają na sprawdzenie jakości materiałów i spawów jakie zostały wykonane. To bardzo ważny element, bez którego urządzenia i maszyny używane czy to w górnictwie czy innym ciężkim przemyśle nie powinny być wykorzystywane.

1cc

Materiał po jakimś czasie potrafi się zużywać. Zwłaszcza, jeśli będzie pracował pod mocnym obciążeniem i w bardzo trudnych warunkach. W górnictwie pod ziemią trudno powiedzieć o dobrych warunkach, dlatego tamte maszyny i urządzenia są w pierwszej kolejności narażone na zniszczenie.

Pierwszym bardzo poważnym problemem będzie korozja. Trzeba sprawdzać, w których miejscach się pojawia i ją eliminować. Jeśli się tego nie zrobi to może dojść do uszkodzenia maszyny, a nawet zagrożenia zdrowia ludzkiego. Tylko systematyczne badania akredytacja są wstanie wyeliminować wszystkie niedoskonałości takich maszyn.

Sprawdzanie stanu technicznego jest bardzo ważne, dlatego trzeba zatrudnić specjalistyczną firmę, która posiada odpowiednie uprawnienia i certyfikaty, a wtedy na pewno wszystko będzie należycie badane.

Więcej na: badania nieniszczące

Related Posts

1 Comment

  1. Milena 12 listopada 2016 at 16:58 -  Odpowiedz

    Naprawdę interesujące.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium