Porady Budowlane

Dobra pompa ciepła to pewnik sporej oszczędności

1

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że w dzisiejszych czasach ogrzewanie w postaci pompy ciepła renomowanych firm (np. Galmet czy Hewalex) to nader opłacalna inwestycja. Jej zastosowanie przynosi wymierne korzyści nie tylko pod względem finansowym.

Jednak przede wszystkim od nich należy zacząć. Choć cena dotycząca zakupu dobrej pompy ciepła jest podobna do tej obejmującej instalację grzewczą z kotłem, to koszta późniejszej eksploatacji znacznie się różnią. Obliczono, że podczas korzystania z pompy ciepła można zaoszczędzić nawet 30%-50% na rachunku za ogrzewanie. Urządzenia pobierają bowiem od 60-80% ciepła z otoczenia całkowicie za darmo! Aby otrzymać precyzyjne koszty wynikające z użytkowania pompy ciepła, warto skorzystać z tzw. kalkulatora obliczającego roczne koszty ogrzewania domu. I nie tylko ogrzewania, ponieważ pompa ciepła pozwala na uzyskanie oszczędności wynikających również z chłodzenia mieszkania.

Pompy-ciepla
Mówiąc o eksploatacji – pompa ciepła to urządzenie, które będzie służyło latami. Zapewnia bardzo niskie koszty użytkowania, które są takie same przez cały czas – nawet jeśli ceny prądu wzrosną, to wspomniane 60-80% ciepła wciąż jest darmowe. Pompy ciepła wykazują również oszczędności w stosunku do oleju, gazu i innych źródeł energii.

Oszczędności finansowe to nie wszystko. Kolejną z nich jest oszczędność czasu. Wynika ona z tego, że nawet najtańsze pompy ciepła to urządzenia kompletnie nie wymagające obsługi, a pracujące praktycznie non stop. Oprócz tego, w odróżnieniu od standardowych urządzeń będących nośnikiem energii, pompy ciepła nie trzeba regularnie napędzać paliwem – do tego celu służy wyłącznie energia elektryczna. Jakby tego było mało, nie zabierają również dużo czasu na dbanie o czystość, tak więc w tym przypadku zachodzi potrójna korzyść oszczędzania.

Najlepsze, a zarazem najtańsze pompy ciepła zapewnia firma Polska Ekologia dystrybutor produktów renomowanych firm – Galmet, Hewalex, Nexus, Gelbi.

Related Posts

1 Comment

  1. Ksawery 9 listopada 2016 at 23:01 -  Odpowiedz

    Wczoraj także o tym słyszałem, to może być ciekawe.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium