Porady Budowlane

Domy z prefabrykatów

1

Niskie koszty związane z użytkowaniem domu stają się coraz istotniejszym czynnikiem wpływającym na naszą decyzję odnośnie projektu, według którego będziemy wznosili dom. To właśnie energooszczędność sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się budynki z prefabrykatów. Choć niektórym mogą się one kojarzyć z budownictwem z poprzedniej epoki, tak zwaną wielką płytą, to trzeba zaznaczyć, że nowoczesne rozwiązania nie mają wiele wspólnego z ówczesnymi technologiami.

Domy prefabrykowane są wznoszone z gotowych elementów, wytwarzanych przez specjalne maszyny. Takie elementy transportuje się na plac budowy, z czego składa się cały dom. Budowa domu z takich elementów jest bardzo szybka i znacznie tańsza od budowy domu prowadzonego przy użyciu tradycyjnych metod.

0113

Główną zaletą, decydującą o wyborze tego rozwiązania, jest wysoki współczynnik energooszczędności. To bezpośrednio przekłada się na niskie koszty eksploatacji. Taki stan rzeczy jest przyczyną możliwości wykorzystania specjalnych materiałów budowlanych oraz odpowiednich technik ich łączenia, co nie jest możliwe w trakcie prac prowadzonych tradycyjnymi metodami. Innym elementem wpływającym na zmniejszenie strat ciepła jest brak licznych łączeń. Taki dom jest przyjazny zarówno dla naszego portfela, jak i dla środowiska.

W zależności od tego, jakie rozwiązanie wybierzemy oszczędności w zużyciu energii niezbędnej do dogrzewania domu, mogą sięgać nawet 60%.

Wzrost popularności tego rodzaju budownictwa sprawia, że osoby chcące skorzystać z takiej technologii mają do wyboru znacznie większą ilość projektów.

Od momentu rozpoczęcia budowy, do czasu, w którym możliwe będzie wprowadzenie się i zamieszkanie mija zaledwie kilka tygodni. Trudno nie zgodzić się, że jest to kusząca propozycja.

Related Posts

1 Comment

  1. Judyta 14 listopada 2016 at 08:28 -  Odpowiedz

    również napisze komentarz. Szałowa stronka. Wszystkich pozdrawiam

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

marketing turystyczny Książka marketing usług turystycznych w księgarni internetowej podpowie Ci jak działać ale łatwiej jest wejść na bloga i sprawdzić.

blog.perspektywa.it

Archwium