Ciekawostki

Jak dużo kapitału potrzebujemy żeby nabyć solidny park maszynowy?

1

Prowadzenie firmy budowlanej wiąże się z wysokimi kosztami. Utrzymanie firmy to koszty bardzo wysokie, dlatego trzeba mieć wiele zleceń żeby to się opłacało. Z kolei, jeśli chcemy mieć zlecenia to trzeba będzie posiadać odpowiedni park maszynowy. Firmy, które przystępują do przetargów muszą spełniać określone kryteria. Właśnie do nich zalicza się specjalistyczny sprzęt. Kto go nie posiada ten nie ma szans żeby wygrać przetarg, a co za tym idzie zarobić sporo pieniędzy. Z drugiej strony stworzenie profesjonalnego i solidnego parku maszynowego to ogromne wydatki.

Używane maszyny

Można stawiać na to, co zostało sprowadzone z zachodu i jest używane. Trzeba jednak być tutaj bardzo ostrożny. Zanim kupimy sobie taką koparkę czy spychacz trzeba dokładnie sprawdzać ceny części. Nie ma tak dobrze żeby maszyna nie wymagała naprawy. Jeśli Niemiec ją sprzedawał to dobrze sobie wszystko obliczył i wtedy, kiedy maszyna przestała być rentowna sprzedał ją nam.

Zatem serwis nie będzie tani, ale to wszystko zależne będzie od maszyny i naszego nastawienia. Na pewno warto jechać po takie maszyny z kimś, kto się bardzo dobrze na tym zna. Tylko wtedy osiągniemy zamierzone cele i kupimy takie maszyny, jakie chcemy.

Na pewno na korzyść tutaj działa cena. Kupienie używanych maszyn i skompletowanie całego parku maszynowego będzie znacznie tańsze. Jednak nie wszystko, co tanie musi być dla nas w ostatecznym rozrachunku opłacalne i trzeba o tym pamiętać.

Nowy sprzęt

Nowy sprzęt kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Przy większym parku maszynowym mówimy nawet o milionach złotych. Skąd wziąć takie pieniądze? Możemy kupić nowe maszyny, ale nikt nie powiedział, że mamy na to wyłożyć gotówkę. Można na spokojnie znaleźć firmy, które oferuję leasing. Dostaniemy maszyny na raty i na pewno będzie nam o wiele łatwiej ogarnąć temat pod względem finansowym. Oczywiście ważne jest to żeby mieć cały czas zlecenia, bo tylko wtedy zarobimy na utrzymanie firmy, ale to raczej jest dla każdego prowadzącego firmę coś oczywistego.

Maszyn budowlanych szukaj na portalu wagaciezka.biz – portal maszyn budowlanych.

Related Posts

1 Comment

  1. Kaja 12 listopada 2016 at 01:20 -  Odpowiedz

    także napisze komentarz. Szałowa stronka. Pozdrawiam

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium