Artykuły

Jak rozpoznać uzależnionego budowlańca?

1

budowlaniecŚwiat jest coraz dziwniejszy, a ludzie, którzy chcą w tym wszystkim uczestniczyć muszą się przygotować na wielkie poświecenie. Jedni poświęcają tylko swoje rodziny i przyjaciół, a inny zdrowie, a nawet życie. Ktoś kto chce cały czas być na czele tego biegu musi się wspomagać. Tutaj zaczyna się wielki problem, bo wspomaganie oznacza w pewnym momencie uzależnienie, z którego nie będzie łatwo wyjść. O tym oczywiście nikt nie myśli, bo najważniejsza jest kariera i pieniądze. Ostatnio głośno się zrobiło o jednym z najlepszych amerykańskich aktorów, który się powiesił. Nie dość, że miał depresje to jeszcze borykał się z alkoholem i narkotykami. Nikt by go o to nawet nie podejrzewał, a jednak nawet takie osoby mają swoje słabe strony.  Problem w tym, że on również chciał być najlepszy, a lata lecą i bez „wspomagania” się to nie udaje. Zażywanie narkotyków i alkoholu prowadzi do depresji, a jeśli się tego nie leczy to można skończyć dokładnie w taki sam sposób jak ten aktor.

Alkohol dobry na wszystko?

To jest hasło przewodnie alkoholików, którzy starają się jakoś usprawiedliwić swoje nałogi. Picie nie pomaga, a wręcz przeszkadza. Jazda samochodem czy nawet rowerem pod wpływem alkoholu jest karalna, a dzisiaj bez samochodu człowiek nie da sobie rady. Im więcej się pije tym jest gorzej i nasz organizm chce jeszcze więcej procentów. W pewnym momencie wygląda to tak, że bez wypicia wódki nie wyjdziemy z domu. Leczenie tego uzależnienia jest trudne, bo wymaga przyznania się do choroby. Wtedy można zacząć odtruwanie organizmu np. w klinice leczyc.pl/leczenie-alkoholizmu/detoks-alkoholowy/ i bardzo długą pracę nad sobą. W takiej terapii uczestniczy cała rodzina wspierająca alkoholika.

Narkotyki receptą na szczęście?
Po narkotyki sięga się z takiego samego powodu jak po alkohol, czyli z ciekawości. Kiedy taka osoba zobaczy, że czuje się lepiej, że pracuje się jej wydajniej, że wszystko zapamiętuje to czuje, że to jest coś dla niej. Oczywiście tylko pierwsza faza jest taka miła i przyjemna, bo w pewnym momencie pozostają w głowie lęki, glosy i ogólne problemy psychiczne. Można nie tylko sobie zrobić krzywdę, ale również ludziom z naszego otoczenia.

 

Related Posts

1 Comment

  1. Norman 8 listopada 2016 at 01:05 -  Odpowiedz

    Hej witam wszystkich, fajna strona.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium