Ciekawostki

Kabina prysznicowa

1

Niestety, nie każdy z nas jest szczęściarzem i ma duży dom, w którym nawet trzy łazienki – oczywiście z osobnymi toaletami. zdecydowana większość mieszka w blokach, gdzie łazienki potrafią byś naprawdę mikroskopijnych rozmiarów. Aby mała łazienka, pomimo swoich rozmiarów, była ładna, funkcjonalna, a także praktyczna, potrzebny jest dobry plan zaaranżowania jej przestrzeni. Po pierwsze, należy zastanowić się, jakie sprzęty są w niej dosłownie niezbędne. Z pewnością będzie to więc toaleta oraz kabina prysznicowa.

Już na początku nie wspominamy o wannie, ponieważ jest ona bardzo nieekonomiczna, zarówno dla przestrzeni małej łazienki, jak i dla naszych wydatków związanych ze zużyciem wody.

Kabina prysznicowa, która zajmuje najmniej miejsca to taka, którą montuje się w narożniku pomieszczenia i która jest wycinkiem z koła. jeszcze mniej przestrzeni zajmie nam natomiast panel natryskowy bez kabiny. Jak to zrobić? Panel natryskowy montujemy w ścianie, w podłodze instalujemy kratkę ściekową (powierzchnia podłogi musi mieć spad!), w suficie natomiast konieczne będzie zamontowanie szyny, w której znajdować będzie się mocowanie zasłonki, którą będziemy odgradzać się od pomieszczenia w czasie brania prysznica. Dzięki zasłonce, nie zalejemy w tym czasie całej łazienki. Po skończonej czynności wystarczy zasłonkę odsunąć, i znów w naszej łazience w rozmiarze XS pojawi się więcej przestrzeni.

98

Dobrym pomysłem, w przypadku kupowania wyposażenia do małej łazienki, będzie zdecydowanie się na podwieszaną toaletę. Po pierwsze, zajmuje ona o wiele mniej miejsca ponieważ stelaż ukryty jest bezpośrednio w ścianie, po drugie – wygląda to estetycznie, a po trzecie łatwiej jest utrzymać czystość podłogi w okolicy toalety, gdy z łatwością możemy wytrzeć całą jej powierzchnię.

Bardzo ważna jest również kolorystyka. Przy małych łazienkach, powinniśmy zrezygnować z ciemnych kolorów, które optycznie jeszcze bardziej pomniejszą jej wnętrze. Proponujemy zdecydować się na kolory jasne, niezależnie czy pastelowe czy żywe. nie tylko ożywią one pomieszczenie, ale dodatkowo spotęgują wrażenie czystości. Osobiście polecam do łazienki kabiny firmy Radaway.

Related Posts

1 Comment

  1. Czesława 14 listopada 2016 at 14:12 -  Odpowiedz

    Hej witam wszystkich, fajna strona.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    serwis apple

    Pogwarancyjny Serwis iPhone, iPad, Mac, Apple Łódź. Naprawa iPhone, iPad i Mac. Zalanie, pęknięta szybka, problem z baterią? Naprawimy wszystko! FixMe.

  1. fixme.com.pl

Archwium