Artykuły

Klimatyzacja standardowa a urządzenie typu inwerter

1

Klimatyzacja ma za zadanie chłodzić powietrze, czyli dostarczać poczucia komfortu jej użytkownikowi. Standardowa klimatyzacja jest dosyć droga w użytkowaniu. Sytuacja zmienia się w przypadku urządzenia, które ma zastosowaną technologię zwaną inwerter. Przy tym urządzeniu znikają też inne problemy techniczne, które występują podczas użytkowania konwencjonalnego urządzenia o stałej wydajności.

Inwerter jest nowoczesnym urządzeniem, które gwarantuje odpowiednią regulację pracy sprężarki zamontowanej w urządzeniu zewnętrznym. Sprężarka działa płynnie, a klimatyzator samodzielnie dostosowuje się do temperatury i warunków panujących w pomieszczeniu. Następuje w tym przypadku automatyczny wybór optymalnej prędkości 1sprężarki, co powoduje wiele plusów w pracy klimatyzacji.

Po pierwsze zmianie ulega wydajność urządzenia w pracy przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz pomieszczenia. Sprężarka typu inwerter może pracować z podwyższoną wydajnością. Ta cecha urządzenia zapewnia jego optymalną wydajność nawet niskich temperaturach zewnętrznych. Poza tym klimatyzacja wyposażona w inwerter zwiększa swoją moc już przy starcie urządzenia, dzięki czemu szybciej chłodzi pomieszczenie niż urządzenie konwencjonalne.

Praca urządzeń konwencjonalnych czyli ON/OFF może powodować wahania temperatury w pomieszczeniu nawet do 1, 5˚C. W urządzeniach typu inwerter, gdzie klimatyzacja ma możliwość zmiany swojej wydajności pracy od danej chwili różnica temperatury wynosi zaledwie 0, 5˚C.

Sprężarka, która znajduje się w klimatyzacji typu inwerter rozpoczyna swoją pracę przy niskich obrotach – w przeciwieństwie do urządzenia konwencjonalnego. Dzięki temu zabiegowi prąd rozruchowy jest zredukowany do minimum, co oznacza dla przeciętnego użytkownika oszczędność zużycia energii nawet w 50%.

I choć urządzenia typu inwerter są droższe od klimatyzacji standardowych, to w rezultacie ich użytkowanie jest tańsze i bezpieczniejsze. Takie urządzenia są wydajniejsze, zużywają mniej energii oraz rzadziej się psują.

Sprawdź ofertę: http://klima-sklep.pl/81-klimatyzacja – zawsze aktualna propozycja

Related Posts

1 Comment

  1. Andrzej 12 listopada 2016 at 00:39 -  Odpowiedz

    Warto się z tym poznać.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium