Ciekawostki

Makieta

0

Wykorzystywane do prezentacji makiety oraz ich poszczególne elementy wykonywane są w różnorodny sposób. Wykorzystuje się zarówno bardzo zaawansowane technologie jak też proste i szybkie. W zależności od przeznaczenia makiety dobiera się sposoby ich wykonania.

Tworzenie makiety trzeba zawsze zacząć od wnikliwej analizy dokumentacji oraz zaplanowania wstępnych działań. Przygotowania danych niezbędnych do wykonania makiety polega na przeliczeniu do odpowiedniej skali danych z planu. Kolejnym etapem procesu jest wykonanie rzeźby poprzez naniesienie ulic i terenów zielonych. Każdy dodatek oraz szczegół w makiecie musi odzwierciedlać projekt i pokrywać się z nim w stu procentach.

0108

W przypadku makiet urbanistycznych stosuje się zazwyczaj skalę 1:500. Są one jednokolorowe, przeważnie wykonane z PCV oraz innego rodzaju tworzyw sztucznych. Czasami wykorzystuje się również drewno, takie jak balsa. Nanoszone ulice i chodniki wykonuje się za pomocą różnej grubości linii grawerowanych, sporadycznie w tym celu wykorzystuje się laser.

Budynki znajdujące się na makietach urbanistycznych są również prezentowane różnorodny sposób. W większości obiektów stosuje się metodę polegającą na cięciu laserem. Niektóre elementy, takie jak balkon, zamiast wykonywania z materiałów są zwyczajnie rysowane.

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium