Porady Budowlane

Nagrzewnica olejowa

0

Poza zastosowaniem nagrzewnicy elektrycznej to właśnie nagrzewnica olejowa jest najbardziej popularna. Zaletą nagrzewnicy tego typu jest to, że w każdej chwili można je przenieść z jednego miejsca na drugie. Oczywiście niektóre urządzenia są naprawdę bardzo duże i ciężkie, ale z drugiej strony ogrzewanie setek metrów kwadratowych nie jest dla takiej nagrzewnicy żadnym problemem.

Dobieranie nagrzewnicy

Każda nagrzewnica olejowa ma swoją wydajność, która jasno określa, jaką powierzchnię urządzenie będzie wstanie ogrzać. Jeśli dobierzemy w niewłaściwy sposób urządzenie to nie ma się, co spodziewać, że we wnętrzu będzie ciepło, dlatego jeśli nie znamy się za bardzo na tym to warto zapytać sprzedawcę, który powie nam, która nagrzewnica olejowa będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Kupimy albo wynajmiemy wtedy taką nagrzewnicę, która będzie spełniała nasze wszystkie oczekiwania.

Wada urządzenia

Na pewno cena oleju opałowego jest dzisiaj bardzo wysoka, dlatego niewiele osób decyduje się na montowanie takich urządzeń w swoim domach.

nagrzewnice-powietrza

info z: http://klima-sklep.pl/96-nagrzewnice-powietrza – poradnik online

Raczej duże firmy, które wliczają sobie zużyte paliwo w koszty mogą sobie na to pozwolić. Podobnie jest z nagrzewnicami elektrycznymi, które pobierają nawet po kilkanaście kilowatów prądu na godzinę.

Zaleta urządzenia

Na pewno wydajność, którą mamy praktycznie od momentu włączenia nagrzewnicy. W kilka minut zrobi się w pomieszczeniu ciepło i przyjemnie. To, dlatego w dużych halach, w których nie ma innej formy grzania stosuje się właśnie nagrzewnice olejowe i elektryczne.

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium