Oszczędzanie

Oszczędzanie wody

1

Woda, która trafia do naszego domu z reguły jest kompleksowa oczyszczana przez stacje uzdatniania. Niestety często zdarza się, że poziom jej czystości nie jest tak wysoki, jak byśmy tego żądali, co ma zły wpływ na jakość naszego życia. Jeżeli zdecydujemy się na dodatkowe oczyszczanie wody we własnym zakresie, warto pamiętać, że pierwszym posunięciem powinno być odpowiednie zmiękczanie wody.

Jeżeli jest zbyt twarda narażamy się na rażące nieprzyjemności. Zaczynając na zepsutych sprzętach, takich jak pralka czy żelazko, a kończąc na pogorszeniu naszego zdrowia. Jeżeli podejrzewasz, że problem twardej wody dotyczy również ciebie, koniecznie przeprowadź analizę jej jakości. Wykwalifikowane laboratoria przeprowadzą kompleksowe badania. Koszty z którymi trzeba się liczyć to zazwyczaj od 150 do 350 zł, jednak biorąc pod uwagę, że pieniądze po pewnym czasie mogą zwrócić się nam z nawiązką, kiedy nie będziemy zmuszeni do wymiany lub naprawy sprzętu AGD, zdecydowanie warto zainwestować. Po otrzymaniu wyniku badań, po których może okazać się, że woda jest zbyt twarda, można już decydować się na rodzaj rozwiązania problemu. Metody zmiękczania wody możemy podzielić na destylację, metody termiczne, metody chemiczne i metody fizykochemiczne. Każda z nich charakteryzuje się nieco inną skutecznością i ceną. Magnetyzer to jedno z tańszych rozwiązań problemu twardej wody.

Jak nietrudno się domyślić wyłapuje on cząstki metalów z wody. Chociaż nie jest to najbardziej dokładne urządzenie, to może wystarczyć jeżeli poziom twardości wody nie jest krytycznie wysoki. Jeżeli oczekujemy wyższej skuteczności czyli jeszcze miększej wody, należałoby zainstalować domową stacje uzdatniania. W takim wypadku koszty rosną adekwatnie do efektywności. W przypadku, kiedy mamy wysokie wymagania powinniśmy zainteresować się sprzętem z równie wysokiej półki. Metoda odwróconej osmozy to pewność, że do naszego kranu nie prześlizgnie się choćby mililitr twardej wody.


Related Posts

1 Comment

  1. Bonifacy 9 listopada 2016 at 23:17 -  Odpowiedz

    No tak, to być może zgodność z rzeczywistością…

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium