Porady Budowlane

Pianka poliuretanowa – izolacja poddasza

1

Poddasze w każdym obiekcie to miejsce najbardziej kłopotliwe dla architektów i budowlańców. Dach połączony z murami to tylko początek. Najgorszym wyzwaniem dla architektów i budowniczych jest izolacja – bez niej poddasze stanie się kompletnie bezużyteczne.

Stając visa vis problemom izolacji poddasza, wielu specjalistów zaczyna uspokajać – obecnie branża budowlana wykorzystuje nowoczesne metody, które gwarantują najwyższą szczelność, nawet w miejscach, gdzie mostki termiczne to niemalże norma. Tą nowoczesnością jest pianka poliuretanowa, która idealnie nada się jako materiał izolacyjny każdego poddasza.

izolacja-poddasza

Dlaczego pianka poliuretanowa jest tak entuzjastycznie polecana przez ekspertów? Z wielu względów. Zacznijmy od najważniejszej własności, czyli szczelności. Tradycyjne materiały izolacyjne w wielu przypadkach nie gwarantują 100% szczelności. Poddasze potęguje problem – mnóstwo szczelin daje okazję powstania niekorzystnych mostków termicznych. Nieszczelna izolacja to początek udręki dla lokatorów – wyższe rachunki za ogrzewanie, pleśń, degradacja, bakterie i wiele więcej. Pianka poliuretanowa dzięki swoim właściwościom neutralizuje te problemy. Cały sekret tkwi w jej higroskopijności. Pianka po nałożeniu powiększa swoją objętość o 200-300%, docierając do najdalszych zakamarków poddasza i skutecznie je wypełniając. Tak uzyskuje się 100% szczelność, co w przypadku izolacji ma kluczowe znaczenie dla wyeliminowania mostków termicznych, a to z kolei przekłada się na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Oszczędności są pokaźne – według ekspertów, inwestycja w izolację pianką poliuretanową w standardowym domu jednorodzinnym zwraca się w przeciągu 2-4 sezonów grzewczych.

Wisienką na torcie z izolacji pianki poliuretanowej są inne, jakże istotne własności tego materiału. Pianka nie zatrzymuje wilgoci – dzięki temu na poddaszu nie powstaje pleśń oraz inne bakterie. Materiał jest przyjazny dla alergików, jest niepalny i nie ulega degradacji. Inwestycja jest nie tylko oszczędna, ale także gwarantuje szczelność na lata – znacznie dłużej, niż degradowane izolacje, które już po roku tracą duży stopień szczelności.

Aby móc cieszyć się profesjonalną izolacją, warto zatrudnić specjalistów. Godna polecenia jest firma CELS, która na stronie ocieplaniedomu.com.pl opisuje dokładnie technologię poliuretanową i przedstawia ofertę dla klientów – sprawdzona izolacja budynków – Sprawdź!

Related Posts

1 Comment

  1. Siemowit 12 listopada 2016 at 18:22 -  Odpowiedz

    Całkowicie dobry wpis

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium