Rady

Problemy z ptactwem

0

Ptactwo występujące w miastach może powodować wiele szkód. Są one przyczyną zanieczyszczeń budynków. Powodują zanieczyszczenie elewacji, niszcząc ich estetykę. To powoduje znaczne koszta prowadzenia renowacji. Jednak nie tylko wydatki związane z renowacją elewacji są problemem powodowanym przez ptaki. Ich odchody są również źródłem bakterii i pasożytów. Przed tymi kłopotami można zabezpieczyć się poprzez zastosowanie odpowiedniej instalacji ochronnej.

jj

Zwłaszcza gołębie, które zaadoptowały się do życia wśród ludzi, stanowią utrapienie właścicieli nieruchomości. Brak wrogów naturalnych sprawia, że ich liczebność wzrasta w sposób lawinowy. Łatwość, z jaką zdobywają pokarm, powoduje, że są one obecne niemal w każdym miejscu.

Zwiększoną aktywność tych ptaków obserwujemy wiosną. Wówczas stają się one bardzo dokuczliwe. Szczególnie wówczas, gdy założą gniazdo w celu odchowania potomstwa. Ich obecność oznacza zanieczyszczenia elewacji oraz systemu odwadniania.

Pierwszym krokiem w walce z niedogodnościami powodowanymi przez gołębie, jest uniemożliwienie im osiadania na parapetach. W sprzedaży znajdują się systemy pozwalające na odstraszanie, których zastosowanie w pełni uwolni nas od obecności gołębi na parapetach.


Czasami stosuje się również różne elementy ruchome, które mają odstraszać nieproszonych gości. Jednak konieczna staja się ich częsta zmiana, ponieważ ptaki przyzwyczają się do ich obecności i przestają one być skuteczne.

Zabezpieczenie dachów można wykonać dzięki specjalnym siatką elektrycznym, które uniemożliwiają im osiadanie. Dostępne w coraz większej ilości sklepów urządzenia są bezpieczne dla ptactwa i poza ich odstraszaniem nie powodują im żadnych szkód.

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium