Remonty

Remont kuchni krok po kroku

1

Kuchnia to jakby nie patrzeć jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domostwie. Oczywiście pełni ona ważne funkcje dlatego robimy wszystko aby całe pomieszczenie było dla nas w całości funkcjonalne. Oczywiście, żeby utrzymać stan techniczny naszej kuchni musimy skupić się na cyklicznych remontach, ale problem polega głównie na tym, że w przypadku bardzo małego metrażu mamy bardzo małe pole do popisu, jeśli chodzi o zmiany w pomieszczeniach

3

 

Co należy wziąć pod uwagę planując remont

Zanim zaplanujemy jakieś czynności powinniśmy zastanowić się, czy to wszystko nam się opłaca. Zawsze pod uwagę bierze się metraż, na którym chcemy przeprowadzić zmiany a dopiero na drugim miejscu uwzględnia się kształt kuchni oraz inne parametry w tym wyposażenie, które może znaleźć się w tym miejscu po wykonaniu odpowiednich prac

 

Kuchnia wąska co możemy zmienić i jak

Właściwie wąska kuchnia to zawsze problem pomimo tego, że jest ona dłuższa. Jeśli mamy wąskie pomieszczenie to dobrze będzie ułożyć meble wzdłuż jednej wybranej przez nas ściany. Oczywiście każdy z modułów musi odpowiednio dopasowany aby spełniał on właściwe funkcje. W tego typu pomieszczeniu zlew zawsze znajduje się w centrum takiego miejsca lodówka piekarnik i inne urządzenia, natomiast znajdują się na końcu układu. . Wtedy niezbędna przestrzeń będzie na tyle duża, że będziemy mogli poruszać się w miarę swobodnie po całym pomieszczeniu zwłaszcza podczas przygotowywania posiłków.

 

Kuchnia dwurzędowa

Taki układ kuchni to podstawowy typ pomieszczeń stosowanych w mieszkaniach. Wszystkie meble oraz odpowiednie wyposażenie rozmieszcza się między innymi wzdłuż dwóch przeciwległych ścian. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, kto wie czy nie lepsze od układu jednorzędowego. Swobodne poruszanie się nie jest niczym utrudnione dlatego też cały układ jest przeznaczony głównie dla licznych rodzin, które przebywają często w tym pomieszczeniu.

 

Kuchnie i układ L

Warto zauważyć, że ten typ kuchni charakteryzuje się między innymi prostym użytkowaniem. Zawsze przy dłuższej ścianie stawia się lodówkę wraz z zlewem a na krótszej ścianie umieszcza się między innymi piekarnik. Oczywiście wypadało, by aby pomiędzy tymi dwoma urządzeniami był wyraźny odstęp. Kuchnia o układzie przypominającym L zazwyczaj znajduje się bezpośrednio obok salonu lub jadalni. Dlatego, jeśli zależy nam na właściwym ustawieniu to powinniśmy całą tą lukę wypełnić solidnym barkiem kilka krzeseł z pewnością też, by nie zaszkodziło. Oczywiście jest to dla nas wygodny sposób na uzyskanie kolejnego miejsca, gdzie możemy przygotowywać posiłki jak i je spożywać.

 

Kuchenny archipelag

Warto pamiętać, że remonty w dużych kuchniach nie są wcale takie proste zwłaszcza, jeśli mamy do ogarnięcia całkiem spory metraż. Jednak w takim przypadku bardzo często stosuje się tak zwane wyspy, które pozwalają nam na stworzenie odpowiednich połączeń pomiędzy poszczególnymi elementami jakie znajdziemy na wyposażeniu. Taka kuchnia to nie tylko pełna swoboda, ale także i ma to zastosowanie praktyczne. Oczywiście my musimy zadbać tylko o to aby po każdej stronie wyspy znajdowało się odpowiednie miejsce na przejście.

 

Nietypowe układy

Kuchnia może mieć też bardziej nietypowy wygląd. W praktyce możemy spotkać się z kuchnią w literze U lub też innym typie jednak aranżacja takich miejsc jest trudna właśnie ze względu na kształt. Precyzyjne obliczenia są także wskazane zwłaszcza, jeśli mamy określoną powierzchnię do zagospodarowania.

Related Posts

1 Comment

  1. Jozue 9 listopada 2016 at 21:30 -  Odpowiedz

    Całkiem atrakcyjny tekst

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium