Remonty

Sezonowy remont mieszkania lub domu, od czego zacząć?

1

Wakacje to pora, kiedy wiele z nas decyduje się na odświeżenie mieszkania. Czasami wystarczy je tylko odmalować, jednak raz na jakiś czas nachodzi nas ochota na remont kapitalny. Minusem takiego remontu jest to, że musimy podczas niego gdzieś pomieszkać, więc jest to dość spore przedsięwzięcie zarówno organizacyjne, jak i finansowe. Jednak jedno spojrzenie na nasze M wyglądające jak nowe, zrekompensuje nam to w 100%.

Od czego zacząć?

Od marzeń. Musimy wiedzieć, jaki chcemy osiągnąć finalny efekt i konsekwentnie do niego dążyć. Powiedzmy, że interesuje nas mieszkanie w stylu skandynawskim. Kiedy opróżnimy już nasz lokal, powinniśmy skupić się na podłodze, gdyż jest ona dużym elementem nadającym charakter całości. W stylu skandynawskim powinno to być jasne, naturalne drewno, czyli deska jesionowa lub dąb bielony. Najlepiej skorzystać z porad, asortymentu i montażu specjalistycznego sklepu z podłogami np. (http://domodrzwi.pl/), aby uzyskać piękny efekt bezstresowo. Do podłogi oczywiście trzeba dobrać odpowiednie listwy.

3277812553_ebd4c020ba_z

Następnie powinniśmy wybrać drzwi do pomieszczeń. I znów: musimy wiedzieć jaki efekt chcemy osiągnąć. Do skandynawskich wnętrz pasują drzwi surowe, bez zdobień. Mogą być drewniane, w odcieniu pasującym do podłogi, ale równie dobrze będą pasowały białe. Oprócz kierowania się gustem należy pamiętać, że drzwi musza pasować wymiarami do framugi, a kupując je, solidnie zastanowić się, czy mają być prawe, czy lewe.

Wielki finał

Gdy mamy już drzwi i podłogę, możemy skupić się na wykańczaniu. Zabezpieczając wcześniej zamontowane elementy malujemy całe mieszkanie, zgodnie z tym, co zaplanowaliśmy. Styl skandynawski charakteryzuję się chłodnymi bielami i szarościami, które podkreślą nasza nową podłogę. Co do mebli, musimy zastanowić się, czy stare pasują do nowego stylu. Jeśli nie, musimy zakupić nowe, lub zastanowić się, czy własnymi siłami nie możemy nadać im odpowiedniego stylu malowaniem, obiciami, lub pokrowcami. Do podkreślenia nowego charakteru mieszkania możemy użyć różnorodnych bibelotów: poduszek, świeczek, plakatów lub ramek z sentencjami lub zdjęciami.

Related Posts

1 Comment

  1. Erast 13 listopada 2016 at 18:47 -  Odpowiedz

    Fajowy artykuł, jednakże czytałem ciekawsze.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium