Pozostałe

Walka z rdzą

1

Jak wiadomo, rdza to efekt działania korozji. Jest to wynikiem procesów chemicznych, jakie zachodzą poprzez oddziaływanie tlenu na żelazo. Rdza powoduje powstawanie ubytków, a w efekcie osłabienia elementów w stalowych konstrukcjach. To sprawia, że niezwykle istotnym zadaniem jest zapobieganie korozji.

6

Reakcja chemiczna, której wynikiem jest rdza, zachodzi na brzegu stalowych elementów z warunkami zewnętrznymi. Najbardziej na rozwój rdzy wpływa działanie wody i elektronów. Zachodząca reakcja chemiczna pod wpływem prądu powoduje przyspieszone oddziaływanie tlenu na żelazo. Pojawiające się miejsca korozji, które powstają zazwyczaj przy zespoleniu, elementów zależą też od wilgoci powietrza.

Walka z korozją

Walka z korozją jest ciężkim zadaniem, wymaga cierpliwości oraz dokładności. Szacuje się, że korozja w naszym kraju może powodować straty sięgające nawet 6% PKB. To oczywiści ogromne koszta związane z koniecznością prowadzenia renowacji.

Podstawowym sposobem walki z korozją jest stosowania farb antykorozyjnych. Zawierają one substancje mające wpływ na spowolnienie procesów powodujących jej powstawanie. 

Related Posts

1 Comment

  1. Świętosława 10 listopada 2016 at 04:49 -  Odpowiedz

    Zapraszam na moją stronkę.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium