Artykuły

Wybieramy narzędzia do walki z kretami

1

Ogród zawsze kojarzy się nam z odpoczynkiem, relaksem i mile spędzonym czasem. Ale, aby w ogrodzie, wśród krzewów i drzew odpoczywać po ciężkiej pracy, musimy się sporo napracować. Należy bowiem systematycznie przycinać trawnik, krzewy, musimy wszystkie rośliny w słoneczne dni podlewać, od czasu do czasu walczyć ze szkodnikami i tak można, by wymieniać bez końca. Niezbędne do tego są odpowiednie sprzęty i narzędzia, które na całe szczęście są dzisiaj ogólnie dostępne w sklepach ogrodniczych.

Jakich narzędzi używamy w ogrodzie

Do pracy w ogrodzie, używamy przeróżnych narzędzi. Jedne są duże, drugie małe, jedne mechaniczne, a do stosowania innych musimy użyć własnej siły. Bardzo różne też te narzędzia mają zastosowanie. Jedne służą do 1pielęgnacji, inne do odnowy roślin, a jeszcze inne służą nam do większych prac w ogrodzie. Jednak dobrze zorganizowany ogrodnik, ma wszelkiego rodzaju narzędzi dużo, dzięki czemu wszelkiego rodzaju prace w ogrodzie stają się łatwiejsze, a właściciel ogrodu mniej się męczy. Oczywiście, aby te narzędzia długo używać, należy o nie odpowiednio dbać i konserwować. Wtedy będzie się z nich można będzie cieszyć bardzo długo.

Które sprzęty są używane w ogrodzie najczęściej

Wydawać by się mogło, że w każdym ogrodzie najczęściej używana jest kosiarka do trawy. Dotyczy to szczególnie tych ogrodów, w których trawniki są bardzo duże. W takowych ogrodach, często możemy też spotkać małe „traktorki”, które steruje się siedząc wygodnie na siodełku. Z małych sprzętów ogrodowych, na pewno często w użyciu są różnego rodzaju nożyce czy sekatory. Służą one do przycinania krzewów, drzew, a czynności te wykonuje się zazwyczaj wiosną i jesienią. Czasem do takich czynności musimy używać też i pił, np. gdy chcemy obciąć grubsze konary drzew.

Konserwacja sprzętu

Jak każdy właściciel ogrodu wie, należy pracować w nim przez okrągły rok. Bo praktycznie tylko przez kilka miesięcy w zimie, gdy znajduje się w nim śnieg, mamy trochę czasu na odpoczynek. Ale wtedy większość ogrodników zajmuje się konserwacją i renowacją swojego ogrodniczego sprzętu. Wtedy też często kupują oni nowe sprzęty, jeśli stare nie nadają się już do użytku.

Sprawdź ofertę Rolmarket, siatki przeciw kretom : http://rolmarket.pl/pol_m_Siatki_Przeciw-kretom-236.html

Related Posts

1 Comment

  1. Antoni 10 listopada 2016 at 11:15 -  Odpowiedz

    też wpisze komentarz. Szałowa stronka. Wszystkich pozdrawiam

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    karbid na krety

    Wygodnym sposobem na pozbycie się kreta jest wykorzystanie do tego celu karbidu na krety, który umieszcza się w kopcu i później zalewa wodą. Kup karbid na atat.pl

  1. chemia-atat.pl

Archwium