Pozostałe

Wybór zarządcy nieruchomości, praktyczne porady

1

Podejmując współpracę z zarządcą, lub administratorem nieruchomości, warto jest być odrobinę wybrednym. Prawie każda firma zajmująca się tego typu usługami oferuje rozliczenia z mieszkańcami, spisywanie stanów licznika, dbanie o czystość i podobne usługi.

Pomimo to, wiele osób jest niezadowolonych i często kilkukrotnie muszą zmieniać zarządce nieruchomości na innego, dopóki nie natrafią na tego najbardziej skutecznego, z którym zostaną na długie lata i zadowolenie będzie po dwóch stronach.

028

Jak jednak skrócić proces znalezienia rzetelnego opiekuna naszej nieruchomości? Oto kilka porad od Emco, które zajmuje się nowoczesnym zarządzaniem nieruchomościami w Warszawie.

1)

Szukaj lokalnych zarządców

Na przykładzie Warszawy, warto jest znaleźć partnera, który jest blisko naszej nieruchomości, aby w razie awarii lub nagłej sytuacji, móc szybko się pojawić i zażegnać problem. Inną sprawą jest to, że każde miasto jest inne, a niektóre problemy mogą dotyczyć jednego regionu, a niekoniecznie drugiego, zarządca z okolicy będzie umiał się najlepiej odnaleźć w bliskich sobie (i nam) realiach.

2)

Zwróć uwagę na doświadczenie i kompetencje

Obecnie, zawód o którym mówimy uległ deregulacji, kiedyś, aby zostać zarządcą nieruchomości, należało wykazać się dużą wiedzą i posiadać odpowiednio potwierdzone kompetencje. Teraz jest łatwiej, więc osób oferujących usługę, przybywa. Warto jest wybrać kogoś, kto nie robi tego tylko i wyłącznie dla pieniędzy, a włożył w zdobycie odpowiednich uprawnień dużo wysiłku i jest dobrze przeszkolony.

3)

Zarządcy nieruchomości z internetu

Wystarczy wpisać przykładowo: „opinie o zarządcach nieruchomości Warszawa”, a otworzy się przed nami dużo stron, dysponujących najczęściej rzetelnymi opiniami, prawdziwych użytkowników. Jeżeli jednak dalej będziesz mieć wątpliwości – poproś o referencje, wystawione na piśmie opinie dużo ciężej podrobić, niż te internetowe.

Jak widzisz, jest przynajmniej kilka prostych elementów, które mogą nam pomóc w znalezieniu lepszego zarządcy nieruchomości, nie tylko w Warszawie, ale i innych miastach Polski.

Warto jest poświęcić więcej czasu na dobre przygotowanie się do wyboru partnera, niż potem go zmieniać ze względu na brak fachowości i nasze niezadowolenie.

Related Posts

1 Comment

  1. Amin 13 listopada 2016 at 03:50 -  Odpowiedz

    Ciekawe, ale generalnie to znam ciekawsze nowiny.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archwium